Tento e-shop používa cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť kvalitu našich služieb.

SÚHLASÍM viac o cookies
0
0,00 €

Kaprárska sezóna

Zaujímavé články

Otec, rozprávaj!

Tento príbeh nemá začiatok ani koniec. Spomienky sú naše dedičstvo. Sú ako DNA, ktorú získavame od našich predkov. Z generácie na generáciu si odovzdávame príbehy, zážitky a skúsenosti. Každý z nás aspoň raz počul príbeh, ktorý sa stal veľmi dávno, keď sme my, ktorí tu teraz žijeme, lovíme a radujeme sa, ešte neexistovali.

zdroj: www.slovenskyrybar.sk Prečítať článok

Nadupaný Pop Up

Pop Up nástrahy sú pre mnohých rybárov neoddeliteľnou súčasťou rybolovu a použitej taktiky. Používame ich samostatne, ako individuálnu nástrahu, prípadne v rôznych kombináciách spolu s boiliesom na dno, s partiklovou nástrahou alebo aj s peletou. Ich využitie je rôznorodé, vzhľadom na konkrétnu situáciu. Samozrejme, môžeme Pop Up použiť priamo z balenia, tak ako ich výrobca pripravil.

zdroj: blog OKfish.sk Prečítať článok

Milošov comeback

Miloš Švihorík je charizmatický, vždy dobre naladený a usmievavý človek a na stránkach nášho časopisu nám už trochu chýbal. Vŕtalo mi v hlave, či nebodaj nezanevrel na rybačku a nedal sa na háčkovanie. A hoci by názov Švihoríkova čipka neznel zle, predsa budeme všetci radšej, ak sa bude naďalej venovať kaprárine a ihlu používať na prešívanie boilies.

zdroj: www.slovenskyrybar.sk Prečítať článok

Dunaj story 1. časť

Dunaj, jeho povodie a sústava ramien ma vždy fascinovali, obdivoval som nespočetné možnosti a lákali ma veľké tajomstvá. Cítil som, že je správny čas vydať sa za dunajskými kaprami. Túto cestu som nazval Dunaj Story a rozhodol som sa podeliť o svoje zážitky a skúsenosti zo spoznávania vôd Dunaja...

zdroj: www.slovenskyrybar.sk Prečítať článok

Ako si vybrať membránové oblečenie a prečo je dobré ho mať?

Funkčné membránové oblečenie sa aj v našich končinách vyskytuje pomerne dlhé obdobie, napriek tomu sa mnoho ľudí nevie zorientovať v ich druhoch, typoch, značkách a použití. Oblečenie využívajúce rôzne druhy membrán nájdu svoje uplatnenie v rybolove, pri turistike, ale aj v bežnom živote pri prechádzke mestom či na ceste do obchodu v daždi.

zdroj: blog OKfish.sk Prečítať článok

Green hell alebo zelené peklo

Voda s týmto názvom vo mne vždy vzbudzovala veľký rešpekt a pocit neznámeho, čo ma však veľmi priťahovalo. Popísalo sa už veľa článkov, natočilo veľa videí o tejto vode, no ten, kto ju nezažil, tak ten úžasný „pekelný“ zážitok nespozná. Presný názov je Háromfa, ale domáci túto nádhernú vodu prezývajú tiež Zelené peklo.

zdroj: www.slovenskyrybar.sk Prečítať článok

Lov na riekach

Chytanie kaprov na riekach je z roka na rok populárnejšie. Mnohí objavili krásu riečneho lovu a začali sa mu viac venovať. Vďaka tomu sa aspoň trochu zmiernil rybársky tlak na stojatých vodách. Pravda, v niektorých úsekoch riek zase stúpol natoľko, že je tam v plnej sezóne a najmä cez víkendy hlava na hlave.

zdroj: www.slovenskyrybar.sk Prečítať článok

Ide sa na amury!

Chcel by som sa s vami podeliť o môj osobný vývoj v úsilí o ulovenie trofejného amura. Nie som žiadny skúsený lovec amurov, s touto rybou som sa doteraz stretol predovšetkým náhodou pri love kaprov. A práve preto si myslím, že opis cesty laika k úspechu by vari mohol byť pre niekoho užitočný...

zdroj: www.slovenskyrybar.sk Prečítať článok

Unikátne Tovačovské kapry

Keď sa rybárov spýtate na top kaprovú vodu v Čechách, drvivá väčšina menuje Labe, Orlík, Pálavu alebo nejakú tamojšiu pieskovňu. Len menšia časť z nich by spomenula Tovačov. Pritom práve táto lokalita patrí k najlepším vodám nielen na Morave, ale tiež v celej Českej republike.

zdroj: www.slovenskyrybar.sk Prečítať článok

Saharské zápisky 1.časť

Saharské zápisky predstavujú môj pohľad na revír Sahara, respektíve moje dojmy, postrehy a názory zozbierané z návštev tohto revíru za posledné roky. Cieľom nie je popísať moje rybačky, ktoré som tam absolvoval, ale pozrieť sa cielene na niektoré z vybraných aspektov rybárčenia na Sahare za uplynulých päť rokov.

zdroj: www.slovenskyrybar.sk Prečítať článok
Doprava zadarmo DOPRAVA ZADARMO

Pri objednávke tovaru od 50 €
máte dopravu ZADARMO.

Doručenie tovaru do 24 hodín DORUČENIE DO 24 HODÍN

Objednaný tovar (skladom) Vám doručíme
do 24 hodín počas pracovných dní.

Vzhľadom na zvýšený nápor počas COVID pandémie
môže doručenie meškať.

Predaj na splátky PREDAJ NA SPLÁTKY

V našom e-shope je možné nakúpiť
aj na splátky cez Quatro už od 100 €.

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK
Zadajte svoj e-mail a dostávajte informácie o novinkách a aktuálnych akciách.