0
0,00 €

Navijak SHIMANO Stradic 3000 SGTM RC

Navijak SHIMANO Stradic 3000 SGTM RC

Produkt nie je v predaji!

Kód: 2060
Výrobca/značka: SHIMANO
Doprava zadarmo

DOPRAVA ZADARMO Pri objednávke od 50 €.

Dodanie tovaru do 24 hodín

DORUČENIE DO 24 HODÍN Tovar skladom doručíme do 24 hodín.

Rybárske potreby na splátky

PREDAJ NA SPLÁTKY Nákup na splátky cez Quatro.

Zľavový program OKfish.sk

ZLATÁ RYBKA Ušetrite už pri 1. nákupe

0,0
Celková známka
0x
0x
0x
0x
0x
počet hodnotení: 0 počet recenzií: 0

Navijak SHIMANO Stradic 3000 SGTM RC, popis

Navijaky Stradic boli vždy považované ako jedny z najlepších navijakov na trhu a nový model tento trend potvrdzuje. Navijak je osadený štyrmi ložiskami a super ložiskom Shimano, ktoré sú odolné voči korózii a oxidácii aj v tých najnáročnejších podmienkach a systémom Aero Wrap II s dvoch rýchlostnou osciláciou pre maximálny výkon. Má základnú cievku z duralaluminia kovanú za studena, náhradná cievka je grafitová z materiálu XT-7. Spolu s precíznou primárnou brzdou môžete u tohto typu navijaku využívať aj sekundárnu bojovú brzdu s novo skonštruovaným systémom, ktorý je výkonnejší a vyžaduje menšiu údržbu než tomu bolo u predchádzajúcich typov Stradic. Sekundárna bojová brzda Vám spoľahlivo umožní odraziť nečakaný výpad zdolávanej ryby. Navijak je určený najmä k prívlači, je ho však možné využiť tiež na plávanú a feeder. Je osadený dvojitou kľučkou pre ľahšie uchopenie.

Naviják využíva týchto patentovaných systémov Shimano :
S systém je základom filozofie Shimano, na ktorom je založených veľa navijakov Shimano. Základom systému je filozofia zdôrazňujúca tri vlastnosti S: Smooth - hladký chod, Silent - tichý chod, a Strong - pevnosť.

S - Guard: špeciálne navrhnuté kryty sú pripevnené k rotoru a telu navijaka. Chráni navijak pred pôsobením vody a poskytujú navyše zvýšenú ochranu proti náhodným úderom a nárazom.

S - Arm Cam: previs a namotanie vlasca na rolničku je jednou z najčastejších príčin nepodareného nahodení. Novo navrhnutá integrovaná rolnička má zmenšenú plochu vyčnievajúceho povrchu, čím znižuje riziko prevesenia a omotania vlasca. Konštrukcia tento problém spoľahlivo odstraňuje.

S - Drag: Brzdové podložky sú vyrobené z uhlíka. Umožňujú hladký chod z nulového stavu do maximálneho zaťaženia. Tiež vykazujú dlhú trvanlivosť.

S - Spool: Cievky pre S - system sú vyrobené z hliníkovej zliatiny, kované za studena. Kovaním za studena vzniká ľahká cievka so zvýšenou konštrukčnou pevnosťou. Okraj prstenca cievky je vyrobený zo zirkónu potiahnutého titánovou vrstvou. Toto materiálové zloženie je 10x tvrdší ako nerezová oceľ. Vysoká odolnosť chráni prstenec proti oderu a poškodeniu.

S - Master Gear: Jedinečný prevod je vyrobený zo špičkovej zliatiny A7075 Super Duralaluminium, ktorá sa používa v leteckom priemysle. Vykazuje vysokú pevnosť pri minimálnej hmotnosti.

Power Roller:
Špeciálne prevedenie Power Roller výrazne znižuje riziko zapletenia vlasca pri jeho navíjaní a je veľkou výhodou pri použití ako tenkého vlasca, tak aj silnejšieho vlasca či šnúry.

Super Stopper II:
Pomocou zadržiavacieho systému Super Stopper II pri nastavení proti spätnému chodu nebudete cítiť žiadny ťah na kľučke. Tento systém možno dobre využiť pri mikro nastaveniu feederových špičiek alebo v dokonalejších technikách prívlače.

Maintenance Port:
Servisný otvor umožňuje premazať súčasti navijaku bez nutnosti jeho demontáže. Malý mazací otvor je neoddeliteľnou súčasťou každého navijaku s S alebo SR systémom.

AR-C Spool:
Nová konštrukcia cievky s okrajom cievky v tvare V umožňuje odmotávanie vlasca z navijaku v menších slučkách, čo sa prejavuje v oveľa dlhších a presnejších nahodeniach. Cievka AR-C minimalizuje nebezpečenstvo zamotania vlasca.

Aero Wrap II:
Znížením vnútorného trenia sa podarilo posunúť systémy navíjanie vlasca takmer k dokonalosti a zvýšenej efektivite. Tesné paralelné náviny v kombinácii s dvoma rýchlosťami oscilácie umožňujú hladšie a dlhšie hody.

Floating Shaft II :
Kritickým trecím miestom väčšiny navijakov s pevnou cievkou je plocha styku hriadeľa cievky a pastorku. Konštruktéri Shimano riešili prevod minimalizáciou styčné plochy kontaktu oboch povrchov a uložením oboch koncov hriadeľa do ložísk. Výsledné technické prevedenie umožňuje plávajúce uloženie hriadeľa, ktoré významne zlepšuje hladký chod a predlžuje životnosť prevodu.

Dyna balance:
Systém redukuje zákmity navijaku a zabezpečuje jeho veľmi hladký chod.

- ložiská 4+1
- prevod 6,0:1
- brzda zadná
- kapacita 0,25mm/ 140m, 0,18mm/ 240m
- náhradná cievka grafit XT-7
- priemer cievky 45mm
- vnútorná výška cievky 16,5mm
- hmotnosť 345g
- návin na jedno otočenie kľučky 92cm
- typ kľučky dvojitá skrutkovacia
- telo navijáku grafit XT - 7
Doprava zadarmo DOPRAVA ZADARMO

Pri objednávke tovaru od 50 €
máte dopravu ZADARMO.

Doručenie tovaru do 24 hodín DORUČENIE DO 24 HODÍN

Objednaný tovar (skladom) Vám doručíme
do 24 hodín počas pracovných dní.

Predaj na splátky PREDAJ NA SPLÁTKY

V našom e-shope je možné nakúpiť
aj na splátky cez Quatro už od 100 €.

Zákaznícka podpora ZÁKAZNÍCKA PODPORA

Ak potrebujete poradiť ohľadne výberu rybárskeho náradia alebo vašej objednávky, kontaktujte nás na okfish@okfish.sk, alebo nám zavolajte na 0915 830 641.

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK
Zadajte svoj e-mail a dostávajte informácie o novinkách a aktuálnych akciách.
16 rokov
s vami ...

Príbeh vzniku e-shopu OKfish je spojený s rybárskym časopisom Slovenský RYBÁR. Jeho vydavateľ a nadšený rybár zužitkoval svoje znalosti, kontakty, dlhoročné skúsenosti a založil rybársky e-shop. Postupne pribúdali produkty, značky a hlavne zákazníci. V súčasnosti nájdete v e-shope viac ako 30 000 položiek pre všetky spôsobu lovu, 350 kvalitných rybárskych značiek a viac ako 6 000 noviniek každý rok. Preferujeme kvalitu produktov a služieb. Sledujeme trendy a spolupracujeme so skúsenými rybármi a renomovanými rybárskymi firmami.

...ďakujeme Vám za to.