0
0,00 €
TEL. OBJEDNÁVKY 0915 830 641
8:00-12:00 | 13:00-16:00
Titulná foto 3 tipy na brúsenie háčikov

3 tipy na brúsenie háčikov

Andrej Lábaj 17.03.2022 11:52

To, že ostrý háčik uloví viac rýb je jasná a zrejmá vec. O to viac zaráža fakt ako málo ľudí vôbec reflektuje na túto skutočnosť a koľko rybárov vôbec nezaujíma aký ostrý je hrot tej najdôležitejšej časti koncovej udice. Niektorí, naopak, sa o to zaujímajú celkom dosť a súčasťou ich rybárskej výbavy často býva aj tá najobyčajnejšia brúska.

1.Urobte výmenu

Moderné, chemicky, alebo mechanicky brúsené háčiky majú hrot ostrý ako ihla. Tieto háčiky sú aj drahšie a vyrobené sú z vysoko-kvalitných materiálov ako je uhlíková oceľ. Keďže sú veľmi tvrdé, je ťažké ich otupiť. Ak stratia ostrosť bočnej hrany, alebo hrotu, nikdy ich nenaostríte do pôvodnej továrenskej formy. Skôr to bude ešte horšie. Radšej ich vymeňte.

Urobte výmenu za novéUrobte výmenu za nové

2. Prebrúste ich

Nerezové a bronzové háčiky sa otupia ľahko, ale ľahko sa aj ostria. V zásade, často krát dokážete hrot týchto háčikov dobrúsiť do ešte lepšej kvality ako bola tá továrenská. Tri krát potiahnite brúskou zdola smerom k hrotu. Potom po každom takomto kole sledujte ostrosť hrotu. Čím novší háčik, tým menej potiahnutí bude potrebných na dosiahnutie ostrosti. Ak sa špička háčika skrúti, niekoľko krát ešte zapracujte brúskou, aby ste vyhladili otrepy.

Prebrúste ichPrebrúste ich

3. Zafarbite ich

Mnoho moderných háčikov má povlak, ktorý redukuje koróziu a pomáha lepšie vniknúť do tkaniva. Brúsenie takýchto háčikov zvyčajne odstráni tento povlak, čím hrot vystavujete riziku korózie. Aby ste jej zabránili, jednoducho hrot zamaľujte permanentnou fixkou (na liehovej báze) a nechajte zaschnúť. Tento trik predĺži životnosť háčikov.

Zafarbite ichZafarbite ich

Andrej Lábaj, pracovník okfish.sk
O AUTOROVI

Andrej Lábaj

Najradšej muškári, ale v poslednom čase sa zaujíma aj o prívlač. K jeho obľúbeným revírom patria slovenské potoky a rieky – Hron, Váh, Revúca, Belá. Rád si zachytá aj v zahraničí, jeho srdcovou destináciou je hlavne Slovinsko. Andyho pracovný život bol viac ako 10 rokov spojený s časopisom Slovenský RYBÁR, kde pôsobil ako redaktor. Tu nadobudol mnoho vedomostí a skúseností, ktoré ďalej aplikuje v praxi. Spolupracoval s viacerými rybárskymi firmami a osobne pozná mnoho rybárskych osobností . V súčasnej dobe pracuje v predajnom tíme rybárskeho e-shopu www.OKfish.sk.
Jeho najvýznamnejšou rybou na prúte je "Tibike" z rieky Tisa v Maďarsku. © AndroFly

Doprava zadarmo DOPRAVA ZADARMO

Pri objednávke tovaru od 50 €
máte dopravu ZADARMO.

Doručenie tovaru do 24 hodín DORUČENIE DO 24 HODÍN

Objednaný tovar (skladom) Vám doručíme
do 24 hodín počas pracovných dní.

Predaj na splátky PREDAJ NA SPLÁTKY

V našom e-shope je možné nakúpiť
aj na splátky cez Quatro už od 100 €.

Zákaznícka podpora ZÁKAZNÍCKA PODPORA

Ak potrebujete poradiť ohľadne výberu rybárskeho náradia alebo vašej objednávky, kontaktujte nás na okfish@okfish.sk, alebo nám zavolajte na 0915 830 641.

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK
Zadajte svoj e-mail a dostávajte informácie o novinkách a aktuálnych akciách.
16 rokov
s vami ...

Príbeh vzniku e-shopu OKfish je spojený s rybárskym časopisom Slovenský RYBÁR. Jeho vydavateľ a nadšený rybár zužitkoval svoje znalosti, kontakty, dlhoročné skúsenosti a založil rybársky e-shop. Postupne pribúdali produkty, značky a hlavne zákazníci. V súčasnosti nájdete v e-shope viac ako 30 000 položiek pre všetky spôsobu lovu, 350 kvalitných rybárskych značiek a viac ako 6 000 noviniek každý rok. Preferujeme kvalitu produktov a služieb. Sledujeme trendy a spolupracujeme so skúsenými rybármi a renomovanými rybárskymi firmami.

...ďakujeme Vám za to.