Tento e-shop používa cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť kvalitu našich služieb.

SÚHLASÍM viac o cookies

OBJEDNÁVKY VYBAVUJEME   Vzhľadom na obmedzený a ochranný režim, sa môže vybavenie objednávky mierne predĺžiť. Ďakujeme za pochopenie.

0
0,00 €
TEL. OBJEDNÁVKY 0915 830 641
8:00-12:00 | 13:00-16:00

Pelety na ryby

Pelety na ryby už dlhodobo na rybárskom trhu predstavujú stabilnú súčasť kŕmnej taktiky rybárov. Dnes sú dostupné v rôznych príchutiach, veľkostiach, farebných prevedeniach a upravené pre rôzne aj špecifické potreby použitia. Neviete si rady a strácate sa vo výbere vhodných peliet? Zdá sa vám výber priveľký a neviete čo presne by ste potrebovali? Nasledujúce najčastejšie otázky týkajúce sa peliet Vám vo výbere pomôžu. Čítať viac o Peletách na ryby

Kedy a ako používať pelety?

Pelety je možné používať pri rôznych typoch rybolovu. Najčastejšie sa s nimi budeme stretávať v prípade lovu kaprov a rovnako aj rybárske firmy orientujúce sa na kaprárinu sú najčastejšími výrobcami alebo distribútormi peliet. Peleta však nie je určená iba pre lov kaprov. Aj v prípade lovu na Pelety feeder, Pelety na plávanú alebo pri akomkoľvek love iných kaprovitých alebo bielych rýb, nájdu pelety svoje uplatnenie. V neposlednom rade, sa pelety používajú aj pri love sumcov, kde sú preferované najmä veľké priemery peliet, ktoré sú svojim zložení postavené na rybacích múčkach a iných atraktívnych mäsových komponentoch. Nakoľko rybárske firmy pri ponuke peliet majú snahu stále posúvať hranice na trhu, nájdeme aj ďalšie pelety, špeciálne vyvinuté a pripravené pre lov konkrétnych druhov rýb, ako je napríklad aj amur alebo jeseter.

Akú farbu peliet si vybrať?

Pelety nájdeme v ponuke v rôznych farbách, a to od klasických tmavo hnedých alebo čiernych, cez iné stále bežné farby až po fluoro verzie peliet. Väčšina peliet, ktoré sú určené ako voľná návnada a ktoré kŕmime vo väčšom množstve, majú tmavohnedú alebo čiernu farbu. Takýmito peletami sú napríklad obľúbené halibut pelety. Iné farby ako červená, zelená, biela a podobne, v mnohých prípadoch iba naznačujú, že do zmesi boli pridané také prísady, ktoré zmenili nielen farbu pelety, ale aj jej druh, arómu, charakter. V prípade fluoro farebných prevedení peliet sa jedná o cielené zafarbenie peliet tak, aby na dne pôsobili výrazne, aby zaujali nielen použitou arómou alebo aj farbou.

Tmavo hnedé, čierne, červené, zelené alebo iné bežné odtiene peliet budú najčastejšou voľbou ako peleta na voľné vnadenie. Fluoro verzie peliet využijú svoju silnú stránku napríklad ako nástraha, alebo ako pelety použité do PVA pančuchy.

Ako dlho sa pelety rozpadávajú?

Dĺžka rozpadu peliet sa medzi jednotlivými druhmi výrazne líši. Z tohto dôvodu je zložité povedať univerzálne pravidlo, ktoré by platilo na všetky druhy peliet od všetkých výrobcov. Môžeme aj identifikovať hlavné faktory, ktoré na rozpad peliet vplývajú:

 • Zloženie: pelety typu halibut pelety, ktoré majú vysoký podiel mäsových zložiek a oleja patria medzi najviac tuhé pelety, ktorých rozpad môže trvať 5-8 hodín. V prípade zloženia peliet, kde je obsah mäsových zložiek a oleja malý a použité sú skôr rastlinné časti, sa doba rozpadu skracuje.
 • Veľkosť: platí jednoduché pravidlo, že čím menšia peleta, tým rýchlejší rozpad. Pelety o veľkosti 4 mm sú síce vhodné ako náplň do PVA, ale musíme počítať s ich rýchlym rozpadom vo vode, a to aj do 0,5 alebo 1 hodiny.
 • Teplota vody: aj tu platí jasné pravidlo, že vysoká teplota vody znamená rýchly rozpad pelety. To, čo však stojí za zmienku je ale zimné obdobie s chladnou vodou, kedy je lepšie preferovať pelety s nízkym obsahom oleja, a to práve kvôli tomu, aby sme rozpad urýchlili a aby peleta v studenej vode nezostala v celku.
 • Typ vody: na riekach so silným prúdom sa budú pelety rozpadávať rýchlejšie ako na stojatých vodách. Samotný prúd a tlak vody bude pôsobiť ako vonkajší faktor, ktorý pelety obmýva a tým urýchľuje rozpad.

Sú pelety vhodné aj na háčik?

V tomto prípade je odpoveď jasná a jednoduchá. Áno! Pelety sú skvelou atraktívnou nástrahou, ktorá v čase nižšej aktivity rýb, dokáže byť úspešnejšia ako čokoľvek iné. Pelety vhodné na nástrahy sú samozrejme tie, ktoré majú stredom dierku, cez ktorú ich vieme použiť klasicky na nadväzec bezuzlového typu. Ale aj pelety menšieho priemeru a bez dierku, vieme pomocou rôznych špeciálnych gumičiek uchytiť na háčik a prezentovať ako nástrahu. Samozrejme ale platí, že takúto nástrahu je vhodné kontrolovať a meniť častejšie, ako je tomu v prípade kukurice, iného partiklu alebo boiliesu. 

Vyberte si z našich kategórií

Chytacie

 • Chytacie pelety sú najčastejšie rybárskymi firmami ponúkané v menších obaloch, pričom sú určené na použitie ako nástraha. Nájdeme ich často krát aj v rôznych fluoro farbách a dokonca aj vo verzie plávajúcej ako Pop Up pelety.

Kŕmne

 • Kŕmne pelety nájdeme klasicky v 1 kg baleniach, ale aj vo väčších a cenovo zvýhodnených baleniach. Ich primárne použitie je ako návnada počas rybolovu. Kombináciou vhodnej ceny tak vieme počas rybolovu použiť aj väčšie množstvo atraktívnej návnady. Svoje silné stránky dokážu kŕmne pelety využiť najmä v kombinácii s boiliesom, kedy pelety použijeme ako doplnok, ako atraktívnu zložku kŕmenia a následne za nástrahu volíme samotný boilies, Pop Up boilies alebo aj pelety, pokiaľ si to situácia vyžaduje. Potrebujete veľa návnady? Kŕmne pelety sú vhodnou voľbou.  

Pstruhové

 • Samotný názov peliet by nás nemal odrádzať od ich použitia aj pri našom bežnom, klasickom rybolove. Pstruhové pelety sú pôvodne využívané na industriálny výkrm pstruhov, ale ich mäsové zloženie a oleje v nich použité, ich predurčujú na použitie pri love kaprov, alebo ako návnadu pri bežnom love kaprovitých a bielych rýb. Vhodná voľba za rozumnú cenu!

V dipe

 • Pelety v dipe predstavujú pelety upravené špeciálne na ich použitie ako nástrahy. Zaliate sú v tekutej zložke, v dipe alebo boostry, ktorý im dodáva dodatočnú atraktivitu, chuť a výrazný signál. V niektorých verziách môžu byť tieto pelety mäkšie, ako im podobné kŕmne pelety.
Skryť text

NAJPREDÁVANEJŠIE

1.

Pelety Basic Halibut

Pelety Krvavý Halibut sú absolútnou novinkou na Slovensku. Tieto pelety sú špeciálne vyrábané a určené na lov kaprov. Pre vyš&sca

skladom
od 2,56 €
2.

Pelety Red Halibut

Tieto pelety s dierkou sa rozpúšťajú v závislosti od prúdenia a teploty vody až do 25 hodín. Ideálne sú aj ako návnada na háčik. Tieto pelety sú vynikajúce na vnadenie, ale aj na chytan

skladom
od 3,50 €
3.

Pelety Black Halibut

Dobre známe pelety s dierkou vhodné na vnadenie aj samotný lov. Na lovnom mieste zanechávajú pachovú stopu, čo dokáže prilákať ryby aj z veľ

skladom
od 3,60 €
4.

Pelety MIVARDI Rapid Classic Halibut

Úspešná rýchla rybačka! Také sú nové pelety Rapid, pri výrobe ktorých boli použité tie isté ingrediencie ako pri výrobe boilies avšak pelety dosahujú oveľa rýchlejšiu účinnosť. P

skladom
od 3,50 €
5.

Pelety Dynamite Baits Pre-Drilled Robin Red

Pelety s vysokým podielom proteínov a tukov.- vyrobené na základe receptúry Robin Red- všetky pelety sú predvŕtané pre vlasovú metódu lovu- pelety sú k dispozícii v štyroch veľkostiach

skladom
od 4,50 €
6.

Pstruhové pelety

Trout pellets - Kvalitné kŕmne pelety vhodné pre lososovité, ale aj kaprovité ryby. Základom týchto peliet je rybacia múčka a vysoké percento rybieho oleja a sú dokonale potápavé. Rozpust

skladom 25 ks
2,65 €
7.

Kukuričné pelety LK Baits Corn Pellets

Najúčinnejšie pelety určené na vnadenie a chytanie. Pelety sú vyrábané na základe dlhodobých skúseností a znalostí Lukáša Krásy a jeho tímu. Pelety sú vyrobené lisovaním iba kvalit

skladom
od 3,80 €
8.

Pelety Carp Zoom Halibut Hook Pelets Jahoda

Prevŕtané pelety s novou jahodovo-rybacou príchuťou.Majú univerzálne využitie vo všetkých vodách sú vhodné na veľa druhov rýb.Balenie 150g.

skladom
od 2,50 €
9.

Pelety MIVARDI Rapid Red Halibut

Úspešná rýchla rybačka! Také sú nové pelety Rapid, pri výrobe ktorých boli použité tie isté ingrediencie ako pri výrobe boilies avšak pelety dosahujú oveľa rýchlejšiu účinnosť. P

skladom
od 3,50 €
10.

Pelety LK Baits Salt Black Halibut

Najúčinnejšie pelety určené na vnadenie a chytanie. Pelety sú vyrábané na základe dlhodobých skúseností a znalostí Lukáša Krásy a jeho tímu. Pelety sú vyrobené lisovaním iba kvalit

zistiť dostupnosť (viac prevedení)
od 2,50 €
Ďalšie najpredávanejšie
 • Vybrať podľa ceny
 • Vybrať podľa značky
0 €
0 €
 • NAJOBĽÚBENEJŠIE
 • NAJNOVŠIE
 • NAJLACNEJŠIE
 • NAJDRAHŠIE
Položiek: 176
Pelety Basic Halibut
-5 %VÝPREDAJ
od 2,56 
Pozrieť detail
skladom (posledné skladom)
Pelety Red Halibut
od 3,50 
Pozrieť detail
skladom
Pelety Black Halibut
NÁŠ TIP
od 3,60 
Pozrieť detail
skladom
Pstruhové pelety
NÁŠ TIP
2,65 €  
Pozrieť detail
skladom 25 ks
Pelety CarpZoom 2in1 Turbo
NOVINKA
od 2,40 
Pozrieť detail
skladom
Plávajúce pstruhové pelety
NÁŠ TIP
2,79 €  
Pozrieť detail
skladom 9 ks
Pelety MIKBAITS Halibutky v dipe
NOVINKA
od 3,96 
Pozrieť detail
skladom
Načítať ďalších 24
Doprava zadarmo DOPRAVA ZADARMO

Pri objednávke tovaru od 40 €
máte dopravu ZADARMO.

Doručenie tovaru do 24 hodín DORUČENIE DO 24 HODÍN

Objednaný tovar (skladom) Vám doručíme
do 24 hodín počas pracovných dní.

Predaj na splátky PREDAJ NA SPLÁTKY

V našom e-shope je možné nakúpiť
aj na splátky cez Quatro už od 100 €.

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK
Zadajte svoj e-mail a dostávajte informácie o novinkách a aktuálnych akciách.