0
0,00 €
TEL. OBJEDNÁVKY 0915 830 641
8:00-12:00 | 13:00-16:00
Titulná foto 3 tipy na lepší zimný bivak

3 tipy na lepší zimný bivak

Andrej Lábaj 14.11.2022 11:46

Pobyt pri vode na brehu jazera či rieky v zime je veľká romantika, má to ozaj niečo do seba. Aby bivakovanie nebolo utrpením, je dobré mať výbavu čo najlepšie vyladenú tak, aby vám bolo teplo. Môže sa zdať, že bivak bez prehozu je zbytočnosť, ale vyskúšajte si to pri vode, v noci a v mraze. Ako si zimný bivak čo najlepšie a najviac v pohode užiť si môžete prečítať v tomto krátkom článku.

1. Použite prehoz

Najmä v zime spoznáte rozdiel medzi bivakom bez prehozu a s prehozom. Medzi dvoma vrstvami sa zahrieva vzduch (najlepší izolant), zvyšuje sa miera izolácie a zvyšuje sa aj teplo vo vnútri bivaku. Okrem toho sa radikálne znižuje kondenzácia, čiže ráno sa nezobudíte na to, ako vám na hlavu kvapká váš vlastný skondenzovaný dych, alebo, ešte horšie, nezobudíte sa na to, že celý bivak je premrznutý. Väčšinou nie je potrebné kupovať nový bivak. Často krát majú aj letné verzie možnosť dokúpenia zimného plášťa.

2. Použite podlahu

Pri zimnom bivakovaní je podlaha nevyhnutnou súčasťou vašej zostavy. Podlaha by mala izolovať bivak a teplý vzduch v ňom od mrazivých teplôt od zeme – čo býva najchladnejšie miesto v bivaku. Ak nebudete izolovaní od zeme, všetky ostatné izolanty ako teplé oblečenie, spací vak a podobne nebudú fungovať naplno. Potrebujete skrátka okolo seba vytvoriť kokón – úplnú ochranu pred živlami.

3. Použite izoláciu

Veľa rybárov to nerobí, ale tašky, obaly na prúty, podložky pod rybu sú skvelými izolačnými vrstvami. Ak ich nepoužívate a sú suché, jednoducho ich vsuňte pod lehátko či do priestoru a tieto veci značne dokážu zvýšiť izoláciu bivaku. Mnoho rybárov tieto kusy výbavy necháva von, pretože v bivaku zavadzajú, alebo sú použiteľné skôr mimo bivak. Avšak ani podložku pod ryby, najmä v zime, nepotrebujete non-stop a v noci už vôbec nie, pokiaľ nechytáte na vode, kde to dovolené je. Akýkoľvek kus batožiny, ktorý sa zmesti pod vašu posteľ dokáže vytvoriť lepšie tepelné pohodlie.

Bivaky na OKfish.sk.

3 tipy na lepší zimný bivak1

Andrej Lábaj, pracovník okfish.sk
O AUTOROVI

Andrej Lábaj

Najradšej muškári, ale v poslednom čase sa zaujíma aj o prívlač. K jeho obľúbeným revírom patria slovenské potoky a rieky – Hron, Váh, Revúca, Belá. Rád si zachytá aj v zahraničí, jeho srdcovou destináciou je hlavne Slovinsko. Andyho pracovný život bol viac ako 10 rokov spojený s časopisom Slovenský RYBÁR, kde pôsobil ako redaktor. Tu nadobudol mnoho vedomostí a skúseností, ktoré ďalej aplikuje v praxi. Spolupracoval s viacerými rybárskymi firmami a osobne pozná mnoho rybárskych osobností . V súčasnej dobe pracuje v predajnom tíme rybárskeho e-shopu www.OKfish.sk.
Jeho najvýznamnejšou rybou na prúte je "Tibike" z rieky Tisa v Maďarsku. © AndroFly

Doprava zadarmo DOPRAVA ZADARMO

Pri objednávke tovaru od 50 €
máte dopravu ZADARMO.

Doručenie tovaru do 24 hodín DORUČENIE DO 24 HODÍN

Objednaný tovar (skladom) Vám doručíme
do 24 hodín počas pracovných dní.

Predaj na splátky PREDAJ NA SPLÁTKY

V našom e-shope je možné nakúpiť
aj na splátky cez Quatro už od 100 €.

Zákaznícka podpora ZÁKAZNÍCKA PODPORA

Ak potrebujete poradiť ohľadne výberu rybárskeho náradia alebo vašej objednávky, kontaktujte nás na okfish@okfish.sk, alebo nám zavolajte na 0915 830 641.

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK
Zadajte svoj e-mail a dostávajte informácie o novinkách a aktuálnych akciách.
16 rokov
s vami ...

Príbeh vzniku e-shopu OKfish je spojený s rybárskym časopisom Slovenský RYBÁR. Jeho vydavateľ a nadšený rybár zužitkoval svoje znalosti, kontakty, dlhoročné skúsenosti a založil rybársky e-shop. Postupne pribúdali produkty, značky a hlavne zákazníci. V súčasnosti nájdete v e-shope viac ako 30 000 položiek pre všetky spôsobu lovu, 350 kvalitných rybárskych značiek a viac ako 6 000 noviniek každý rok. Preferujeme kvalitu produktov a služieb. Sledujeme trendy a spolupracujeme so skúsenými rybármi a renomovanými rybárskymi firmami.

...ďakujeme Vám za to.