Tento e-shop používa cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť kvalitu našich služieb.

SÚHLASÍM viac o cookies

OBJEDNÁVKY VYBAVUJEME   Vzhľadom na obmedzený a ochranný režim, sa môže vybavenie objednávky mierne predĺžiť. Ďakujeme za pochopenie.

0
0,00 €
TEL. OBJEDNÁVKY 0915 830 641
8:00-12:00 | 13:00-16:00
Titulná foto Hard boilies

Hard boilies

Miroslav Fečko 06.08.2019 16:27

Hard boilies, alebo jednoducho povedané extra tvrdý boilies sa vyznačuje najmä tým, že od výroby bol prispôsobený k tomu, aby vo vode vydržal nastražený dlhú dobu a taktiež, aby dokázal odolávať útokom bielych rýb. Kedy však siahnuť po takomto druhu boiliesu a čím sa vyznačuje? Poďme sa na to spoločne pozrieť.

Tvrdé boilies, aby vydržali vo vode čo najdlhšieTvrdé boilies, aby vydržali vo vode čo najdlhšie

Boilies sa stal neoddeliteľnou súčasťou nášho rybolovu orientovaného na kaprov. Ak hovoríme o extra tvrdom boiliese, ktorého pomenovanie Hard boilies sa už naozaj stalo univerzálnym označením, berieme do úvahy celkovú tvrdosť boiliesu. Hard boilies je určený k tomu, aby vo vode vydržal nastražený minimálne 48 hodín, alebo aby odolával útokom bielych rýb, prípadne iných vodných živočíchov.
Hard boilies v dnešnej dobe ponúka viacero firiem, ktoré tým vyšli v ústrety potrebám rybárov. Ale tí rybári, ktorí lovia na mrazený boilies, prípadne, ktorí si boilies vyrábajú sami sa k Hard boiliesu dopracujú jednoducho tým, že svoj boilies nechajú sušiť dlhšiu dobu. Kto sa výrobe boiliesu venoval, tak to zaiste pozná, že pri správnych podmienkach je možné doma vyrobený alebo mrazený boilies vysušiť tak, že jednotlivé guličky budú predstavovať akoby malé kamienky, ktoré nie je možné voľne rukou rozlomiť.

Hard boiliesHard boilies

Princíp Hard boiliesu je nám teda zrejmý. Otázka zostáva, kedy a vlastne prečo by sme mali používať boilies, ktorý je úplne tvrdý a ktorý zrejme nebude taký atraktívny ako čerstvo urobený boilies alebo klasický boilies z balenia. Dôvodov použitia je viacero:

  • Hard boilies používame ak chceme nechať našu montáž vo vode vyvezenú aj viac ako 48 hodín. Pri takomto čase chceme mať istotu, že na vlase bude stále boilies pevne pripevnený a pripravený plniť svoj účel.
  • Hard boilies použijeme v prípadoch, ak zápasíme s aktivitou bielych rýb, pre ktoré je veľkosť boiliesu priveľká, aby sa na neho dokázali klasicky chytiť, ale neustálou aktivitou dokážu boiliesu opracovať tak, že sa nakoniec pichnú. Vtedy chceme mať k dispozícii tvrdú nástrahu, ktorá odolá útokom iných rýb ako sú kapry.
  • Hard boilies efektívne využijeme aj vtedy, ak na danej lokalite máme problém so sumčekom americkým alebo s aktivitou rakov. Tieto neželané vodné živočíchy dokážu rybolov znepríjemniť do tej miery, že atakujú všetko čím kŕmime a ku záberu od kapra sa ani nedopracujeme. Práve vtedy je dôležité, aby čokoľvek nastražíme na nadväzec vydržalo neustále útoky týchto „predátorov“.

Nikdy nevieme kedy by sme Hard boilies potrebovali, ale zaiste nastanú na rybách situácie, kedy sa bez jeho pomoci nezaobídeme. Mať k dispozícii aspoň nástrahy označené ako Hard boilies je z tohto dôvodu praktické a v ten správny moment ich vieme vytiahnuť a nasadiť.

Hard boilies ponúka vo forme nástrah viacero výrobcov. Vyberte si niektorú z vašich obľúbených príchutí alebo vašu obľúbenú značku:

Hard boiliesHard boilies

Miroslav Fečko, rybár a bloger pre okfish.sk
O AUTOROVI

Miroslav Fečko

Miroslav Fečko je dlhoročný spolupracovník časopisu Slovenský RYBÁR a na svojom konte má viac ako stovku rybárskych článkov. V nich sa venuje zážitkom a postrehom z vlastného rybolovu, taktikám, radám, tipom a trikom ako vylepšiť rybolov a odborným recenziám rôzneho rybárskeho náradia. Je dlhoročným konzultantom firmy LK Baits, sponzorovaným rybárom Fox International a členom spolku Carp Dream Association.

Doprava zadarmo DOPRAVA ZADARMO

Pri objednávke tovaru od 40 €
máte dopravu ZADARMO.

Doručenie tovaru do 24 hodín DORUČENIE DO 24 HODÍN

Objednaný tovar (skladom) Vám doručíme
do 24 hodín počas pracovných dní.

Predaj na splátky PREDAJ NA SPLÁTKY

V našom e-shope je možné nakúpiť
aj na splátky cez Quatro už od 100 €.

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK
Zadajte svoj e-mail a dostávajte informácie o novinkách a aktuálnych akciách.