Tento e-shop používa cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť kvalitu našich služieb.

SÚHLASÍM viac o cookies
0
0,00 €
TEL. OBJEDNÁVKY 0915 830 641
8:00-12:00 | 13:00-16:00
Titulná foto Kedy je čas na 10ft prút

Kedy je čas na 10ft prút

Miroslav D. 24.01.2019 23:22

Uvažujete o kúpe nových prútov a neviete sa rozhodnúť, či zvoliť klasiky o dĺžke 12ft, alebo siahnuť radšej po v dnešnej dobe stále viac populárnych 10ft prútoch? Niekoľko postrehov práve k tejto téme sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

Je bežné a pravdepodobne aj prirodzené, že väčšina rybárov, v prípade ak sa rozhodovali zaobstarať si kaprársky prút, tzv. deličku, preferovali prút o dĺžke 12ft. Takáto dĺžka predstavuje štandard nielen v preferencii rybárov, ale aj v rámci ponuky rybárskych firiem. Väčšina rybárov, osobitne kaprárov začínala práve s prútmi o dĺžke 12ft / 3,6m.

10ft prút v akcii10ft prút v akcii

V poslednom období, môžeme sledovať trend postupného rozširovania ponuky prútov kratšej dĺžky – o veľkosti 10ft / 3,0 m. Použitie prútov menšej dĺžky má často výhodu napr. pri použití z člna, kedy svoje montáže nenahadzujeme, ale vyvážame. Práve aj za použitia člna sú prúty menšej dĺžky ľahšie na manipuláciu pri zdolávaní a podoberaní.

Čo však v prípadoch, ak chce mať rybár k dispozícii univerzálny prút a teda prút aj na nahadzovanie aj na vyvážanie? Dnešné prúty o veľkosti 10ft ten svoj možno na prvý pohľad hendikep menšej dĺžky eliminujú kvalitou spracovania a použitým blankom. Aj s prútom o veľkosti 10ft teda bez problémov nahodíme do vzdialenosti 40 – 60 metrov. Samozrejme dĺžka nahodenia bude vždy záležať aj od samotného rybára a od jeho schopností.

10ft (3m) prút10ft (3m) prút

Ľahší a kratší prút však vyžaduje, aby celá použití zostava na lov bola vybalancovaná. Ak teda chceme na prút o veľkosti 10ft zavesiť nejaký navijak, bolo by vhodnejšie, ideálnejšie, aby sa jednalo o navijak taktiež menších rozmerov. V dnešnej dobe si môžeme vybrať celý rad navijakov, ktoré kombinujú menšie rozmery, ale stále dostatočne veľkú cievku, respektíve kónicky tvar cievky vhodný na nahadzovanie. Vo výsledku tak získame zostavu, ktorú môžeme používať na svoje krátke vychádzky, na vychádzky na rieku, na vychádzky pri love v pribrežných častiach, na nahadzovanie do stredne dlhých vzdialeností. Takáto kombinácia prútu a navijaku bude vhodná pre tých, ktorí chcú byť pri vode často mobilní, ktorí sa presúvajú a aktívne prelovujú jednotlivé časti revíru.

Kedy je ten správny čas na 10ft prút?

  • Potrebujete druhý set prútov.
  • Často vyvážate a lovíte z člna.
  • Často lovíte v pribrežných častiach revírov.
  • Stretávate sa s množstvom prekážok na brehu.
  • Vyžadujete kompaktnejšie rozmery pri transporte.
  • Lovíte mobilným spôsobom a často sa pri vode presúvate. 

10 ft prút = 3,0 m prút

Doprava zadarmo DOPRAVA ZADARMO

Pri objednávke tovaru od 40 €
máte dopravu ZADARMO.

Doručenie tovaru do 24 hodín DORUČENIE DO 24 HODÍN

Objednaný tovar (skladom) Vám doručíme
do 24 hodín počas pracovných dní.

Predaj na splátky PREDAJ NA SPLÁTKY

V našom e-shope je možné nakúpiť
aj na splátky cez Quatro už od 100 €.