Tento e-shop používa cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť kvalitu našich služieb.

SÚHLASÍM viac o cookies
0
0,00 €
TEL. OBJEDNÁVKY 0915 830 641
8:00-12:00 | 13:00-16:00
Titulná foto Lietajúce spätné olová - kedy, ako, prečo?

Lietajúce spätné olová - kedy, ako, prečo?

Miroslav D. 05.02.2019 16:23

Používanie back leadov sa pre mnohých rybárov stalo neoddeliteľnou súčasťou rybolovu. V ponuke sú rôzne typy back leadov, ktoré sa líšia svojím použitím, ale ktoré sú zároveň všetky rovnaké v tom, že sa snažia ukryť vlasec a zaťažiť ho na dne. Kedy a akým spôsobom použiť tzv. lietajúce back leady? Čítajte a dozviete sa viac.

Používanie back leadov sa pre mnohých rybárov stalo neoddeliteľnou súčasťou rybolovu. V ponuke sú rôzne typy Back leadov, ktoré sa líšia svojím použitím, ale ktoré sú zároveň všetky rovnaké v tom, že sa snažia ukryť vlasec a zaťažiť ho na dne. Takzvané lietajúce back leady získali svoje pomenovanie práve z dôvodu ich použitia pri nahadzovaní. Jedná sa o priebežné olová, ktorá sa priamo umiestňujú na hlavný kmeňový vlasec. Pri nahadzovaní sa olová skĺznu po hlavnom vlasci a nezostanú priamo pri montáži. Skĺznutie spôsobí to, že lietajúci back lead nám vlasec zaťaží medzi koncovou montážou a prútom na brehu. Docielime tak zaťaženie vlasca, čím znížime riziko neželaného kontaktu vlasca s rybami v okolí.

Jeden z typov lietajúcich back leadov je priebežné olovo, ktoré je taktiež označované aj ako Slider. Vyznačuje sa povrchovou úpravou, ktorá sa od klasického olova líši tým, že na dne pôsobí menej nápadne ako bežné lesklé olovo. Slider má taktiež vnútorný otvor upravený spôsobom, aby nijako nepoškodzoval vlasec a aby sa po vlasci hladko kĺzal.

Back lead – tzv. SliderBack lead – tzv. Slider

Odoberateľný back lead je najčastejšie zostavený z dvoch častí. Jedna časť je plastová, ktorá sa pomocou drážky po celej dĺžke nasunie na hlavný vlasec. Následne samotné olovo, taktiež pomocou drážky po celej dĺžke nasunieme na hlavný vlasec. Obe časti potom jednoducho do seba zasunieme, a to tak, aby drážky boli oproti sebe a teda aby nehrozilo neželané odpadnutie olova z vlasca.

Odoberateľný back leadOdoberateľný back lead

Odoberateľný back leadOdoberateľný back lead

Typov lietajúcich olov je naozaj mnoho a môžeme sa stretnúť aj s takými, ktoré sú vyrobené v dnešnej dobe z veľmi obľúbeného thungsten materiálu.

Ďalší typ back leaduĎalší typ back leadu

Ďalší typ back leaduĎalší typ back leadu

Bez rozdielu na typ lietajúceho back leadu sa v každom prípade jedná o pomôcku, ktorá nám má pomôcť schovať vlasec a docieliť tak stav, aby celá naša zostava vo vode bola čo najviac nenápadná. Menej rušivých vplyvov vo vode predsa môže znamenať viac úspechov v podobe úlovkov.

Kedy ich použiť?

  • Pri love nahadzovaním.
  • Pri love na kratšie a stredne dlhé vzdialenosti.
  • Ak je na revíri veľa rybárov a my chceme mať vlasec pri dne.
  • Ak nechceme pri love pôsobiť rušivo. 
  • Ak sa snažíme neupozorniť ryby natiahnutým vlascom na prípadné nebezpečenstvo.
Doprava zadarmo DOPRAVA ZADARMO

Pri objednávke tovaru od 40 €
máte dopravu ZADARMO.

Doručenie tovaru do 24 hodín DORUČENIE DO 24 HODÍN

Objednaný tovar (skladom) Vám doručíme
do 24 hodín počas pracovných dní.

Predaj na splátky PREDAJ NA SPLÁTKY

V našom e-shope je možné nakúpiť
aj na splátky cez Quatro už od 100 €.