Tento e-shop používa cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť kvalitu našich služieb.

SÚHLASÍM viac o cookies
0
0,00 €
TEL. OBJEDNÁVKY 0915 830 641
8:00-12:00 | 13:00-16:00
Titulná foto Nástrahy Fanatik

Nástrahy Fanatik

OKfish.sk 28.06.2021 10:15

Rybárčenie je zábava! To je známa skutočnosť. Veríme, že aj Vy radi skúšate nové produkty a experimentujete. Pripravte sa na bláznivé a jedinečné vzory.

Známy ukrajinský športový rybár Jurij Petraš, majster sveta v prívlači z člna, na základe svojich dlhoročných skúseností založil v roku 2015 značku FANATIK, pod ktorou vyvíja rybárske potreby. V začiatkoch sa špecializoval na vývoj gumených nástrah pre prívlač, ale za posledné roky sa sortiment rozšíril a v súčasnosti pokrýva už všetky rybolovné techniky. V ponuke okrem gumených nástrah sú šnúry, čeburašky, jigové hlavičky, záťaže a iné produkty. Jurij vyvíjal všetky svoje produkty s jediným cieľom - uspieť. Preto aj vy premeňte svoj pobyt pri vode na úspešný a používajte produkty FANATIK. Chytajte ryby ako majster sveta, chytajte na FANATIK.

K najznámejším jeho výrobkom patria gumené nástrahy. Vďaka realistickému prevedeniu a jedinečnému, dráždivému chodu útočia na ne zubáče, ostrieže, pstruhy a iné dravce. Obsahujú prírodný extrakt z prirodzenej potravy, ktorý zaručuje, že akonáhle sa ryba do nej zahryzne, nástrahu už nepustí. Tu je prehľad najznámejších nástrah od značky Fanatik.

Fanatik Goby je doslova verná kópia hlaváča alebo býčka. Je vysoko atraktívna a aktívna. Nástraha napodobňuje a simuluje pohyby živého hlaváča. Vďaka veľkej hlave, vodorovným plutvám na hrudi, dlhému tenkému chvostu a pridaniu našej prírodnej zložky sa nástrahy Fanatik Goby stávajú pre predátory neodolateľnými. Tajomstvo úspechu tejto nástrahy sa však ukrýva v tom, že využíva prirodzenú agresivitu, ktorú majú dravce v sebe zakódovanú voči hlaváčom a býčkom, nakoľko im vyžierajú hniezda s ikrami. A preto na ne útočia aj pasívne dravce s úmyslom ich zabiť.

Fanatik Larva je legendou a skutočnou senzáciou v rybárskom svete. Jedná sa o napodobeninu larvy vážky. Tento hmyz žije vo všetkých vodných útvaroch, pohybuje sa pozdĺž dna a vodných rastlín pomerne pomaly. Larva funguje vynikajúce po celý rok, a to aj napriek nižšej aktivite rýb. Keď už na nič neberú, tak pomôže Larva FANATIK. Larva je obľúbenou pochúťkou ostriežov, šťuk a zubáčov.

Fanatik Larva-Lux vznikla vylepšením mimoriadne efektívnej a takmer dokonalej nástrahy LARVA. K jej telu sme pridali veľmi jemný a aktívny twistrový chvost, čo zvyšuje jej atraktivitu a dráždivosť. Výborne funguje na prepad, ale aj pri klasickom jigovaní.

Fanatik Raider je jednou z najlepších imitácií raka. Je vyrobený z „jedlého“ silikónu s tajným atraktantom získaným z kôrovcov. Ako už je pri značke FANATIK zvykom, Raider je prepracovaný do posledného detailu podľa živej predlohy. Masívne klepetá sú s telom flexibilne spojené, aby napodobňovali pohyb živého raka. Pri jigovaní sa zdvihnú a imitujú brániaceho sa raka pred predátorom. Pôsobí na ryby takmer okamžite a nástraha končí po väčšine prípadov v papuli ryby. Je všeobecne známe, že každý predátor si rád pochutí na kôrovcoch, preto by táto nástraha nemala chýbať vo vašej výbave.

Fanatik Gipnoz je všestranne použiteľná nástraha s každou prívlačovou technikou na lov ostriežov, zubáčov a šťúk. Už názov prezrádza jej úspech. Gipnoz, čo v preklade znamená hypnóza, zhypnotizuje nielen vás, ale predovšetkým ryby. Červovité článkované telo je ukončené objemnejším, priečne rebrovaným chvostíkom v tvare slzy. Jurij tiež hovorí, že pripomína oko hypnotizéra. Takúto nástrahu ryby ešte nevideli. Je jedinečná nielen svojim tvarom, ale aj chodom a to ju predurčuje k úspechu. Je k dostaniu v dvoch prevedeniach: Gipnoz a Gipnoz Long, ktorá má dlhšie telíčko pre nastraženie na ofsetový háčik.

Fanatik Dagger je na prvý pohľad pasívny červ. No zdanie klame a Dagger doslova klame telom. Má relatívne krátke vrúbkované telo, ktoré sa približne v polovici kónicky zužuje a druhá polovica má rozšírený kužeľovitý tvar ukončený tenkým chvostíkom. Tento dizajn spôsobuje, že aj pri najjemnejšom pohybe prúta alebo navijaka má Dagger zvodný kmitavý pohyb. Po nahodení sa na vrúbkovanom tele zachytia vzduchové bublinky, ktoré ju nadľahčujú a postupne sa uvoľňujú, čo zvyšuje jej atraktivitu. Veľmi dôležitá je prezentácia tejto nástrahy. Zapamätajte si, že Dagger sa musí viesť pomaly a hlavne s dlhými pauzami, nakoľko aj keď záťaž ostane na dne tak bublinky vzduchu zachytené vo vrúbkovaní Dagger zdvihnú a pod vplyvom prúdenia vody sa hýbe. A to je jeho tajomstvo úspechu, pretože vyprovokuje k záberu aj pasívne ryby. Nezriedka sa stáva, že ryba len sleduje vašu nástrahu a nezaberie. Preto sa pripravte, že aj keď Dagger ryba bude prenasledovať a nezaberie tak ho vezme práve priamo z dna keď mu dáte dlhšiu pauzu. Dagger je taktiež v dvoch prevedeniach: Dagger a Dagger aktiv s twistrovým chvostíkom pre aktívnejší lov.

Fanatik Viper patrí síce do rodiny už časom overených a úspešných twistrov. No napriek tomu má pár zlepšení. Pri koreni chvostíka má vrúbkovanie na ukrytie hrotu offsetového háčika, čo vám umožní bezproblémový lov v prekážkach. Extra dlhý chvostík v tvare písmena G je pokrytý šesťuholníkovým vzorom pre ešte jemnejší a ladnejší chod. Takže nie je twister ako twister.

Fanatik Lobster - pri prvom pohľade by sa mohlo zdať, že sa jedná o ďalšiu napodobeninu raka. A áno môžete ho aj takto prezentovať rybám, pomalým ťahaním po dne s občasným, krátkym trhnutím prúta. Určite to bude fungovať, ale pokiaľ ho skúsite ťahať rýchlejšie za súčasného prisekávania prútom, dosiahnete jeho vlnovkovitý chod a nástraha doslova ožije. Jeho "klepetá" už nebudú klepetá, ale chvostíky, ktoré budú pracovať na princípe dvojitého twistra. Veľmi aktívne a rytmicky sa pohybujúca nástraha vydávajúca silné vibrácie. Takže pokiaľ nebude fungovať jeden štýl prezentácie, zafunguje určite ten druhý.

Fanatik Classic sa vyznačuje mohutným telom, ktoré pre dravce sľubuje slušne veľkú korisť a vydáva signál, že sa oplatí vydať energiu na jej ulovenie. Jeho špeciálne navrhnutý chvost dokonale napodobňuje pohyb pri najmenšom poťahovaní pri akejkoľvek rýchlosti. Telo nástrahy je rebrované, čo má niekoľko dôvodov. Dodáva nástrahe dodatočné, jemné vibrácie, môžete naň naniesť gélový atraktant a pri zábere dáva dravcovi pocit, že sa zahryzol do skutočnej koristi čo vám dáva dlhší čas na zásek. Táto nástraha svojimi vibráciami pôsobí tak dráždivo aj na bočnú čiaru dravcov, že ich doslova poblázni.

Čeburašky prinášajú oproti klasickým jigovým hlavičkám veľkú flexibilitu a rýchle prispôsobenie sa každej situácii pri love. Tento nápad vznikol medzi ruskými rybármi. Nástraha je umiestnená na jedno, alebo dvojháčiku, prípadne na ofsetovom háčiku, ktorý sa do čeburašky uchytí pomocou drôtenej spony, háčik je teraz spojený so záťažou kĺbovo, čo umožňuje nástrahe vláčnejší a prirodzenejší pohyb. Po dosadnutí olovka na dno dopadá háčik s nástrahou veľmi pozvoľne a láka tým rybu k útoku.

Doprava zadarmo DOPRAVA ZADARMO

Pri objednávke tovaru od 50 €
máte dopravu ZADARMO.

Doručenie tovaru do 24 hodín DORUČENIE DO 24 HODÍN

Objednaný tovar (skladom) Vám doručíme
do 24 hodín počas pracovných dní.

Predaj na splátky PREDAJ NA SPLÁTKY

V našom e-shope je možné nakúpiť
aj na splátky cez Quatro už od 100 €.

Zákaznícka podpora ZÁKAZNÍCKA PODPORA

Potrebujete poradiť?
Hovoríme slovensky, anglicky a maďarsky.

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK
Zadajte svoj e-mail a dostávajte informácie o novinkách a aktuálnych akciách.