Tento e-shop používa cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť kvalitu našich služieb.

SÚHLASÍM viac o cookies

NÁKUP NA SPLÁTKY BEZ NAVÝŠENIA  Časovo obmedzená akcia! (pozrieť viac)

0
0,00 €
TEL. OBJEDNÁVKY 0915 830 641
8:00-12:00 | 13:00-16:00
Titulná foto PVA – kedy, ktoré, aké?

PVA – kedy, ktoré, aké?

Miroslav D. 06.05.2019 11:10

Mnohí rybári, si bežné vychádzky na ryby nevedia bez použitia PVA materiálov ani predstaviť. Nie je to však len o zvyku z ich používania, ale ich výhody a možnosti použitia pre dosiahnutie úspechu na rybách sú nesporné. PVA materiály, ako vo vode rozpustné materiály sa dnes na trhu ponúkajú v rôznych formách a prevedeniach. Pozrime sa najbežnejšie PVA druhy a ich hlavné charakteristiky.

PVA pena / nugetyPVA pena / nugety

PVA pena / nugetyPVA pena / nugety

PVA pena

PVA pena predstavuje PVA materiál spracovaný do podoby hrudiek, nugetiek, respektíve do formy, ktorá sa nápadne podobá na niektoré z detských chrumiek. Najbežnejšie je tento druh používaný na ochranu háčika na nadväzci, kedy sa pena iba nalepí na háčik, a to z dôvodu, aby sa nám hrot pri nahadzovaní a klesaní na dno nezachytil o nejaké nečistoty. Ďalšou možnosťou použitia je lov na zig rig, kedy stačí penu napichnúť na háčik s nástrahou, ktorý sa po nahodení rýchlo dostane do požadovaného stĺpca. Následne sa pena vo vode rozpustí a háčik s nástrahou bude voľný.

PVA páska a PVA niťPVA páska a PVA niť

PVA páska a PVA niťPVA páska a PVA niť

PVA páska a PVA niť

PVA páska a PVA niť predstavujú jedny z klasických PVA materiálov, ktoré sa na rybárskom trhu objavili už pred mnohými rokmi. Pásky sú dostupné v rôznych hrúbkach a nite s rôzne silne tkaným materiálom. Práve hrúbka / šírka pásky a hustota tkania nite ovplyvňujú rozpustnosť. Logicky, čím hrubšie, tým dlhšia doba rozpustnosti. Pásky a nite sa najčastejšie používajú na nastraženie niekoľkých boilies vo forme retiazky (zaužívaný anglický výraz je „stringer“), ktorú iba jednoducho obtočíme alebo inak uchytíme na oblúčiku háčika. Pásky alebo niť môžeme ešte použiť aj napríklad na uchytenie vlasu na ktorom máme nástrahu, a to tak, aby sa vlas pri nahadzovaní neobtočil okolo oblúčika a neznemožnil tým ideálne zapichnutie.

Pevné a robustné PVA vrecká alebo sáčkyPevné a robustné PVA vrecká alebo sáčky

Pevné a robustné PVA vrecká alebo sáčkyPevné a robustné PVA vrecká alebo sáčky

PVA vrecká

PVA vrecká sa v poslednej dobe stále častejšie používajú vo verzii pevných, robustných tzv. solídnych PVA vreciek. Jedná sa o také vrecká, ktoré sú vyrobené z hrubého PVA materiálu a ktoré umožňujú vytvorenie solídnych vreciek, v ktorých je schovaná celá koncová montáž spolu s dodatočným kŕmením. Tieto vrecká sa následne ponúkajú aj s príslušenstvom, ktoré umožňuje ľahšie a jednoduchšie vrecko naplniť, čo celkovú manipuláciu rozhodne uľahčuje.

PVA pančuchy – klasika medzi PVA materiálmiPVA pančuchy – klasika medzi PVA materiálmi

PVA pančuchy – klasika medzi PVA materiálmiPVA pančuchy – klasika medzi PVA materiálmi

PVA pančucha

PVA pančucha patrí rozhodne ku klasike v PVA materiáloch. Možno tvrdiť, že tento typ už vyskúšalo obrovské množstvo rybárov a právom patrí k najbežnejšie používaným a obľúbeným produktom tejto kategórie. PVA pančuchy umožňujú vytvárať malé atraktívne kôpky kŕmenia v okolí nástrahy, a to za pomoci plniaceho tubusu a plniaceho piestu na zatlačenie. Jednotlivé druhy tohto PVA materiálu sa následne líšia priemerom, hustotou tkania, kvalitou tubusu a piestu, rozpustnosťou PVA materiálu.

PVA materiály sa nám dnes ponúkajú v obrovskej škále verzií, druhov a prevedení. Všetky druhy majú svoje vhodné miesto a čas na použitie. To, ako do detailov využiť výhody jednotlivých druhov PVA materiálov už bude obsahom niektorého z ďalších blogov. Sledujte nás!

PRODUKTY SPOMÍNANÉ V ČLÁNKU

Doprava zadarmo DOPRAVA ZADARMO

Pri objednávke tovaru od 40 €
máte dopravu ZADARMO.

Doručenie tovaru do 24 hodín DORUČENIE DO 24 HODÍN

Objednaný tovar (skladom) Vám doručíme
do 24 hodín počas pracovných dní.

Predaj na splátky PREDAJ NA SPLÁTKY

V našom e-shope je možné nakúpiť
aj na splátky cez Quatro už od 100 €.