Tento e-shop používa cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť kvalitu našich služieb.

SÚHLASÍM viac o cookies

NÁKUP NA SPLÁTKY BEZ NAVÝŠENIA  Časovo obmedzená akcia! (pozrieť viac)

0
0,00 €
TEL. OBJEDNÁVKY 0915 830 641
8:00-12:00 | 13:00-16:00
Titulná foto Rozpustný boilies

Rozpustný boilies

Miroslav D. 30.04.2019 07:56

Boilies sa stalo pre mnohých rybárov, samozrejme osobitne kaprárov, neoddeliteľnou súčasťou rybolovu a kŕmnej taktiky. Veď boli to okrem iného práve boilies, s ktorými sa vo veľkej miere spája aj to čo nazývame „moderná kaprárina“, respektíve to, kde viacerí rybári prešli z bežného rybolovu zameraného na všetky druhy rýb, na rybolov špecializovaný na kaprov. Druhov, verzií, príchutí a farieb boiliesov je mnoho. Rovnako sa v čase vyvíjali aj samotné typy boiliesov. Mrazený boilies doplnil dnes veľmi obľúbený trvanlivý boilies a jedným z ďalších druhov, ktorý si rybári obľúbili je aj rozpustný boilies. A práve na rozpustný boilies sa pozrieme v tomto blogu.

Rozpustný boilies v rôznych štádiách rozpustnostiRozpustný boilies v rôznych štádiách rozpustnosti

Rozpustný boilies je svojim zložením a výrobným postupom prispôsobený k tomu, aby sa vo vode rozpadal oveľa rýchlejšie, ako bežný boilies. Konkrétne doba rozpadu bude samozrejme záležať od viacerých faktorov a môže byť v rozmedzí 2 – 5 hodín. Jeden z faktorov, ktorý vplýva na rozpustnosť boiliesu je teplota vody. V teplejšej vode môžeme rátať s rozpustnosťou aj na úrovni 2 – 3 hodín. V studenej vode bude tento proces rozpadu trvať dlhšie. Ďalším faktorom rozpustnosti je aj charakter lokality, kde na tečúcej vode nám prúd oveľa rýchlejšie obmyje rozpustný boilies, ako by tomu bolo na klasickej stojatej vode. V neposlednom rade bude na rozpustnosť vplývať aj aktivita bielych rýb. Na revíroch s vysokou aktivitou bielych rýb na kŕmnom mieste môžeme rátať s rýchlou rozpustnosťou boiliesu, nakoľko samotný pohyb malých rýb na krmovisku a atakovanie tohto druhu boiliesu bude ovplyvňovať jeho rozpad.

Rozpustný boilies s postupne sa uvoľňujúcou vonkajšou vrstvouRozpustný boilies s postupne sa uvoľňujúcou vonkajšou vrstvou

Rozpustný boilies možno do istej miery chápať ako alternatívu voči peletám, ktoré sa práve vyznačujú rýchlejšou rozpustnosťou. Rozpustný boilies má však v porovnaní s peletami výhodu v tom, že je to stále boilies vo forme guličky a je ho možné bez problémov dopraviť na kŕmne miesto aj pomocou kobry. Rozpustný boilies taktiež môže poslúžiť aj ako nástraha, pričom tu musíme ustrážiť dobu rozpadu a častejšie svoju prút prehadzovať. Rozpustný boilies je výborný na použitie do studenej vody, kde dokáže vypúšťať atraktívne zložky do okolia oveľa rýchlejšie a intenzívnejšie ako bežná nástraha. Jeho použitie však oceníme aj v letnom období, a to napríklad počas krátkych pretekov, alebo ak chceme na začiatok rybolovu dostať na naše kŕmne miesto silný atraktívny signál.

Využite výhody rozpustného boiliesuVyužite výhody rozpustného boiliesu

Hlavné výhody

  • Možnosť kobrovania
  • Vysoká atraktívnosť
  • Možnosť použitia aj ako nástrahy
  • Funkčné aj v zimnom období, respektíve pri veľmi studenej vode
  • Celoročne skvelý spôsob ako upozorniť na kŕmne miesto
  • Vhodná kŕmna taktika počas pretekov
Doprava zadarmo DOPRAVA ZADARMO

Pri objednávke tovaru od 40 €
máte dopravu ZADARMO.

Doručenie tovaru do 24 hodín DORUČENIE DO 24 HODÍN

Objednaný tovar (skladom) Vám doručíme
do 24 hodín počas pracovných dní.

Predaj na splátky PREDAJ NA SPLÁTKY

V našom e-shope je možné nakúpiť
aj na splátky cez Quatro už od 100 €.