Tento e-shop používa cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť kvalitu našich služieb.

SÚHLASÍM viac o cookies
0
0,00 €
TEL. OBJEDNÁVKY 0915 830 641
8:00-12:00 | 13:00-16:00
Titulná foto TEST - Čelovka Fenix HM51R Ruby

TEST - Čelovka Fenix HM51R Ruby

Andrej Kochan 07.12.2018 17:53

Postačí jedno svetlo do každej situácie? Fenix ho má! Prinášame test tejto čelovky.

Boli ste na tohtoročnej jarnej Fishing show? Ak ste sa zastavili pri stánku Fenix a pýtali sa na malú nabíjateľnú čelovku s bielym aj červeným svetlom, ktorá niečo vydrží, tak práve vy ste stvorili tento malý žiariaci Rubín, presnejšie čelovku Ruby. Vznikla totiž na základe požiadaviek slovenských a českých rybárov a vyrábala sa špeciálne pre tieto dve krajiny. Tak, páni, ďakujem vám, vymysleli ste to skvele! A Fenix to ešte vyšperkoval…

Čelovka Fenix HM51R Ruby

Hneď po rozbalení som sa pozastavil nad nie celkom bežným silikónovým držiakom na čelovku. Po chvíľke mi došlo, že je to vlastne úžasná vec. Vďaka mäkkému materiálu držiaka a priedušnému popruhu nebol problém mať ju na hlave aj počas celej noci. V porovnaní s veľkosťou (7 cm na šírku) je výkon 500 lúmenov a dosvit 85 metrov absolútne prekvapivý. LED Cree XP­‑G3, zabudovaná v duralovom tele, vyžaruje teplejšie biele svetlo odstupňované v štyroch režimoch (3, 30, 150, 500 lm), pričom výrobcovia nezabudli na funkciu pamäti posledného svetelného programu. Mohol som si tak užívať len svoj obľúbený režim, či stupňovať intenzitu podľa toho, akú si práve situácia pri love vyžadovala.

Obrovskou výhodou tejto novinky je aj vyššie spomínané, pre nás rybárov nevyhnutné červené svetlo, ktoré je dostupné pri vypnutej čelovke priamo a to po dvojkliku. V červenej poskytuje okrem svietenia aj signalizačné či pozičné blikanie. Vďaka tomu si ľahko označíte svoje lovné miesto a dokážete sa tak jednoduchšie orientovať pri návrate z vody po zdolaní ryby alebo po vyvážke. Čo viac si môžeme priať?

Vám už možno nič nenapadá, no výrobca predsa len doplnil ešte jednu, resp. dve cenné vlastnosti. Čelovka sa môže zo silikónového držiaka vybrať a používať ako vrecková baterka aj mimo rybárskych výprav, no navyše má magnetickú koncovku. Vďaka nej si ju pripevníte na rybársku stoličku a posvietite tak aj kolegom, alebo z nej pripnutím na kovovú konštrukciu bivaku urobíte raz­‑dva žiarovku. S jedným produktom si tak dokážete na rybačke posvietiť v každej situácii. Čo sa týka údržby a starostlivosti, na napájanie som ja osobne zväčša využíval pribalený nabíjateľný akumulátor RCR123A a ten som len dobíjal priamo či z powerbanky, no možnosť použiť aj záložné jednorazové CR123A je istota do neočakávaných situácií. Indikátor stavu batérie vám červeným podsvietením tlačidla ukáže, či už je nutné čelovku nabiť. Udávanú vodotesnosť som odskúšal pri silných lejakoch, ktoré ma zastihli, a aj zabudovaný micro USB vstup pre nabíjanie ostal bez vlhkosti. A tak si u mňa osobne Ruby „vysvietila“ čestné miesto v mojej výbave.

Parametre

  • Výkon: 500 lúmenov
  • Dosvit: 80 metrov
  • Výdrž: 110 hodín
  • Hmotnosť: 77 gramov
  • Vodotesnosť: IP68 (ponor 2 m)
  • Farby svetla: biela + červená

Aktuálna cena u nás: 64,90 €

Pozrieť v e-shope

Foto Fenix HM51R Ruby

TEST - Čelovka Fenix HM51R Ruby1

TEST - Čelovka Fenix HM51R Ruby2

TEST - Čelovka Fenix HM51R Ruby3

TEST - Čelovka Fenix HM51R Ruby4

TEST - Čelovka Fenix HM51R Ruby5

Doprava zadarmo DOPRAVA ZADARMO

Pri objednávke tovaru od 40 €
máte dopravu ZADARMO.

Doručenie tovaru do 24 hodín DORUČENIE DO 24 HODÍN

Objednaný tovar (skladom) Vám doručíme
do 24 hodín počas pracovných dní.

Predaj na splátky PREDAJ NA SPLÁTKY

V našom e-shope je možné nakúpiť
aj na splátky cez Quatro už od 100 €.