Tento e-shop používa cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť kvalitu našich služieb.

SÚHLASÍM viac o cookies

NÁKUP NA SPLÁTKY BEZ NAVÝŠENIA  Časovo obmedzená akcia! (pozrieť viac)

0
0,00 €
TEL. OBJEDNÁVKY 0915 830 641
8:00-12:00 | 13:00-16:00
Titulná foto TEST: Deeper Start

TEST: Deeper Start

OKfish.sk, Slovenský RYBÁR redakcia 10.08.2018 16:39

Bezdrôtové sonary sú tu už nejaký čas. Vznikajú čoraz lepšie modely, firmy sa predháňajú, kto príde s inováciou. Deeper sa svojim tretím, resp. štvrtým modelom rozhodol ísť opačnou cestou a ponúknuť rybárom JEDNODUCHÉ A PREHĽADNÉ ZOBRAZENIE a ľahkým telom samotného sonaru. Spolu s redakciou Slovenského RYBÁRA sme ho otestovali.

Bezdrôtové sonary sú tu už nejaký čas. Vznikajú čoraz lepšie modely, firmy sa predháňajú, kto príde s inováciou. Deeper sa svojim tretím, resp. štvrtým modelom rozhodol ísť opačnou cestou a ponúknuť rybárom JEDNODUCHÉ A PREHĽADNÉ ZOBRAZENIE a ľahkým telom samotného sonaru.

Deeper Start je vlastne malé zariadenie ihlanovitého tvaru, ktoré sa nedá rozobrať, ako to bolo pri starších modeloch. Váži iba 65 gramov, čo je takmer o polovicu menej ako jeho kolegovia. V balení nájdete iba magnetický nabíjací USB kábel. Sonar je opatrený karabínkou s obrtlíkom.

Deeper StartDeeper Start

Keďže sme už mali skúsenosť s úplne prvým modelom, inštalácia aplikácie a prihlásenie sonaru nebol problém. Zariadenie neponúka také bohaté nastavenie, ale iba to najnutnejšie, čo je pri rybolove potrebné. Okolie skúma 120 kHz frekvenciou a je schopný „pozrieť“ sa až do hĺbky 50 m, čo je pri takomto malom sonare úžasné. K telefónu sa pripája cez stabilné WiFi, nemá problém komunikovať na 50 m. To bol problém staršieho modelu, ktorý sa pripájal cez Bluetooth a objavovali sa výpadky signálu. Sme radi, že Deeper už dávnejšie prešiel na WiFi.

Zobrazenie rýb je iba vo forme ikonky, ale určí, či ide o väčšiu, či menšiu rybu (3 veľkosti). Samozrejmosťou je zobrazenie hĺbky výskytu rýb. Dno sonar vykresľuje iba jednoducho, bez zobrazenia nánosov a typov dna, ale aj to úplne postačuje a štruktúry kreslí veľmi pekne. Nechýbajú však staré dobré funkcie na hornom paneli obrazovky, kde si môžete pridať poznámku, fotografiu, údaje o počasí, či vašu súčasnú polohu. Takto to bolo aj pri starších, výkonnejších modeloch. Absentuje možnosť vytvárania podvodnej mapy, čo však ani nie je účelom tohto základného modelu.

Zobrazenie rýb je iba vo forme ikonkyZobrazenie rýb je iba vo forme ikonky

Za účelom rýchleho testu sme Deeper Start vzali na krátku rybačku na bellyboatoch. So starým modelom sme s tým mali dobré skúsenosti, preto sme Start uviazali na hrubší vlasec a nechali ho robiť si prácu. Videli sme pod sebou veľké množstvá rýb a aj podvodné prekážky, kde sme sústredili lov. S nahadzovaním nebol absolútne žiadny problém, hoci bol sonar na prút trochu predimenzovaný. Nemali sme strach, že sa sonar odtrhne, čo sme pri ťažšom modeli často mali. Aj keby sa tak stalo, nebol by to problém, pretože sonar je plávajúci a vďaka výraznej oranžovej farbe by sme ho našli. Po pár hodinovej rybačke som neveril, že úroveň batérie je taká vysoká. Aj keď starý model papierovo sľuboval 6 hodín nepretržitej prevádzky, nebolo to tak, pri modeli Start by som tomu bol ochotný veriť.

Ak chcete spoľahlivý nahadzovací sonar, ktorý nedisponuje koľkokrát zbytočnými funkciami, siahnite po modeli Deeper Start. Zobrazí vám tie najdôležitejšie parametre, ktoré práve potrebujete. Je to vynikajúci pomocník aj pri love na ťažko, na feeder a podobne. Ľahký, dobre viditeľný, s dlhou výdržou batérie. Mohlo by sa zdať, že Deeper Start je krok späť, my si myslíme, že naopak, v jednoduchosti je krása.

Vybavenie

  • magnetický nabíjací USB kábel
  • karabínka s obrtlíkom

Aktuálna cena u nás: 99,00 €

Testovali sme Deeper StartTestovali sme Deeper Start

Testovali sme Deeper StartTestovali sme Deeper Start

Doprava zadarmo DOPRAVA ZADARMO

Pri objednávke tovaru od 40 €
máte dopravu ZADARMO.

Doručenie tovaru do 24 hodín DORUČENIE DO 24 HODÍN

Objednaný tovar (skladom) Vám doručíme
do 24 hodín počas pracovných dní.

Predaj na splátky PREDAJ NA SPLÁTKY

V našom e-shope je možné nakúpiť
aj na splátky cez Quatro už od 100 €.